Afr Ayarı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Afr Ayarı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

    Afr Ayarı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğru ve sağlıklı bir afr ayarı yapılmadan önce; aracın benzinde sağlıklı çalışması, LPG ekipmanlarının sağlam ve lpg montajının doğru olması, araçta herhangi bir mekaniksel ve elektronik arıza bulunmaması ve benzin yakıt kesme değerlerinin stabil ve kabul edilebilir aralıkta olması gerekir. Gelin bu hususları biraz daha detaylı inceleyelim.  

Aracın Benzinde Sağlıklı Çalışıp Çalışmadığının Kontrolü:

Aracın benzinde sağlıklı - sıkıntısız bir şekilde çalışıyor olması gerekmektedir. Ateşleme Sistemi (bobin, buji, buji kablosu), Oksijen Sensörü, elektrik tesisatı, motor sistemi vb. aksamlarının sorunsuz bir şekilde aktif ve çalışıyor olması gerekir.

LPG Ekipman ve Montaj Kontrolü:

LPG’li araçlarda, Lpg kitin araca uygun seçilmesi, kalitesi, montaj ve işçilik, lpg ekipmanlarının sağlıklı olup olmadığının (regülatör, enjektör, nozul çapı) kontrolünün sağlanması yapılacak AFR ayarının can alıcı noktasıdır.

Arıza Tespit Cihazı ile Hata Kodu Tespiti:

Arıza Tespit Cihazı ile araçta herhangi bir hata kodunun mevcut olup olmadığı tespit edilir. Hata kodları varsa aracın mekanik sistemiyle mi yoksa lpg kaynaklımı olduğuna göre çözüm belirlenir.

LTFT ve STFT: 

Aracın benzindeki yakıt kesme yani (Stft – Ltft) değerlerinin yapılan ölçümler vasıtasıyla doğru aralıklarda olup olmadığı tespit edilerek, LPG’de kullanımda iken aynı değerleri yakalaması sağlanır.

Diğer Hizmetler

Lpg AFR Ayarı konusunda Profesyonel Ekibimiz ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.