Neden AFR Ayarı?

Neden AFR Ayarı?

Neden AFR Ayarı?

 Neden afr ayarı? sorusunu şu şekilde ifade etmeye ve afr ayarının neden önemli olduğunu anlatmaya çalışalım...


        AFR ayarı gerçek yol şartlarında yapılan eksiksiz bir LPG ayarıdır.  Araç sabitken lpg ayarı yapılmaz, bir çok Lpg firmasının yapmış olduğu ve lpgayari  diye tabir edilen işlem kalibrasyondan ibaret bir işlemdir. Araç sabitken yapılan kalibrasyonla Atiker - Lovato - Zavoli - Landirenzo vb. lpg kitlerinde %+-20'ye yakın bir sapma ile lpg map haritası  oluşturulur. Prins ve BRC tarzı kitlerde bu sapma %+-10 oranında oluşur. Afr ayarında ise yakıt kesme değerleri benzin değerleri ile aynı olacak şekilde (+-5 aralığında ) ayarlanır.  Kısaca gerçek yol şartlarında Profesyonel eller tarafından yapılan lpgafrayari ile aracınız benzin sağlığı ve performansı ile çalışması sağlanır.

            AFR ayarı doğru olarak yapılmış LPG'li araçlarda:


 *Aracın benzin sağlığı ve performansı ile çalışması sağlanır, benzinde sağlıklı yürüdüğü sürece LPG’de de sağlıklı yürür.


 *LPG’de rampalarda performans kaybı, tekleme, silkeleme, stop etme gibi sorunlar yaşamaz.


 *Bir kere yapılır ve LPG kiti arızalanmadığı sürece ayarı bozulmaz ve bir daha ayara ihtiyaç duymaz, benzinden farksız uzun yıllar kullanılır. (lpg filtre değişiminde ayar, 6 ayda bir ayar, yaz/kış ayarı gibi durumlar olmaz.)


 *Arıza lambası yakmaz.


 *Erken supap deformasyonu gibi sıkıntılara maruz kalmaz.

Diğer Hizmetler

Lpg AFR Ayarı konusunda Profesyonel Ekibimiz ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.